Kołko pod logo
Fakultety

Poznaj ciekawe fakultety na naszych kierunkach!

Zarządzanie I st.:

Negocjacje w Biznesie:  przedmiot przygotuje Cię do prowadzenia skutecznych negocjacji biznesowych, dzięki którym osiągniesz wyznaczone cele. Poznasz przydatne strategie oraz techniki, które będziesz mógł wykorzystać w swojej karierze zawodowej.

Polityka Ekologiczna Państwa: poznasz strategie i instrumenty, które są stosowane w celu ochrony środowiska i postępowania w myśli zrównoważonego rozwoju. Również dowiesz się jak wygląda Polityka ekologiczna Unii Europejskiej oraz jakie instytucje są odpowiedzialne za jej realizację.

Zarządzanie środowiskiem w Procesie Inwestycyjnym: w ramach tego przedmiotu zapoznasz się z podstawową terminologią z zakresu zarządzania, planowania i oceny efektywności ekonomicznej inwestycji. Zostanie też poruszona kwestia problematyki realizacji inwestycji na etapie projektowania i budowy oraz relacje pomiędzy poszczególnymi uczestnikami procesu inwestycyjnego.

Ekonomia I st.:

Prowadzenie Firmy Internetowej: to przedmiot wprowadzający w obszar e-commerce. Wiedza z zakresu tworzenia stron internetowych dla firm oraz jej pozycjonowania (SEO) to fundament prowadzenia działalności w sieci.

Excel dla Zaawansowanych: przedmiot pozwala zdobyć umiejętności z zakresu analizy danych z wykorzystaniem programu Excel. Tworzenie makr VBA, budowanie tabel przestawnych czy obsługa dużych baz danych to tylko jedne z nielicznych zagadnień, które realizowane są w zakresie tego przedmiotu.

Kontrola Podatkowa i Celno-skarbowa: to przedmiot ściśle łączący ekonomię z prawem. Cykl zajęć pozwala opanować podstawowe przepisy prawa podatkowego, jak również zrozumieć hierarchie kompetencji poszczególnych instytucji i urzędów z obszaru finansów.

Doradztwo i administracja rolnicza I st.:

Prawo Gospodarcze: w ramach tego przedmiotu zapoznasz się z przepisami prawa, które regulują działalność gospodarczą i funkcjonowanie przedsiębiorstw. Będziesz miał szansę bliżej przyjrzeć się prawnym aspektom prowadzenia spółek jawnych, partnerskich i innych.

Towaroznawstwo Rolno-Spożywcze: na tym przedmiocie zajmiesz się oceną jakości oraz właściwości surowców i produktów spożywczych pochodzenia rolniczego. Poznasz też zagadnienia związane z przechowywaniem, przetwarzaniem i dystrybucją produktów rolno-spożywczych, które mają na celu zapewnienie ich bezpieczeństwa i zgodności z rynkowymi wymaganiami.

Rolnictwo Światowe: na tym przedmiocie będziesz mógł dowiedzieć się więcej o rolnictwie w różnych regionach świata. Poznasz nowe kierunki rozwoju tego sektora gospodarki oraz szanse i zagrożenia, jakie może napotkać w erze rozwijającej się globalizacji.

Ekonomia II st. Handel i Usługi:

Metody Kreatywne w Biznesie: to profesjonalny kurs Design Thinking zwieńczony certyfikatem. Problematyka przedmiotu pozwala zdobyć kompetencje z zakresu wykorzystania m.in. empatii, projektowania, prototypowania czy pracy zespołowej w procesach biznesowych.

Media Społecznościowe w Handlu i Usługach: to przedmiot poruszający problematykę wykorzystania social media w dynamicznie rozwijającym się świecie biznesu. Pozwala poznać nie tylko metody obsługi czy szereg korzyści wykorzystania mediów społecznościowych, ale również idące za nimi zagrożenia.

Recycling i Gospodarka Odpadami w Handlu Detalicznym:  przedmiot łączący zagadnienia ekonomiczne i środowiskowe. Zrównoważony rozwój i ekologia to nie tylko troska o przyszłość, lecz również nieodłączny element rzeczywistości, w której funkcjonują wszystkie gospodarstwa domowe i przedsiębiorstwa.

Ekonomia II st. Ekonomika Gospodarki Żywnościowej:

Logistyka: to przedmiot, który daje ekonomistą dużą dawkę wiedzy o transporcie, spedycji i magazynowaniu. Pozwala poznać wyzwania logistyczne i popularne rozwiązania, które od lat wzmacniają pozycję liderów rynku wielu branż.

Rolnictwo Ekologiczne: to przedmiot ściśle związany z trendami ekologicznymi i praktycznym wykorzystaniem idei zrównoważonego rozwoju. Zdrowa żywność z ekologicznych gospodarstw zyskuje na znaczeniu z każdym rokiem, a aspekty ekologiczne stają się kluczowym warunkiem wyborów konsumenckich.

Biznesplan w przedsiębiorstwie: jest przedmiotem przygotowującym do prowadzenia własnej działalności przez budowanie profesjonalnego biznesplanu. Pozwala zdobyć wiedzę jak poszczególne decyzje i wybory wpływają na całokształt planu powstania działalności gospodarczej.